FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez naszych Klientów, które mamy nadzieję pomogą Ci w podjęciu decyzji zakupowych oraz rozwieją wątpliwości odnośnie użytkowania i pielęgnacji poszczególnych rodzajów dywanów oraz wykładzin i chodników. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas informacje okażą się pomocne. Jeżeli nie znajdziesz tu odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, skontaktuj się z nami, a my w miarę możliwości postaramy się pomóc w rozwiązaniu Twojego problemu. Zapraszamy do lektury.

 

Do kogo skierowana jest Państwa oferta?

Komponując asortyment naszego sklepu, dokładaliśmy wszelkich starań do tego, aby w jego ofercie znalazły się produkty, dedykowane zarówno wnętrzom prywatnym jak i użytkowym. Na naszej stronie internetowej, a także w sklepie stacjonarnym w Poznaniu znajdują się dywany, wykładziny oraz chodniki, które mogą pełnić rolę elementu dekoracyjnego salonu, sypialni bądź przedpokoju oraz takie, które stanowią praktyczne wyposażenie obiektów użyteczności publicznej, przestrzeni komercyjnych lub biurowych bądź hoteli czy restauracji. Dzięki rozbudowanej ofercie produktowej oraz współpracy z cenionymi producentami, takimi jak na przykład firma Agnella, Lano czy Dywilan, jesteśmy w stanie zaproponować Klientom rozwiązania, będące w stanie sprostać oczekiwaniom zarówno osób prywatnych jak i wszelkiego rodzaju instytucji czy firm.

 

Z jakiego rodzaju materiałów wykonane zostały oferowane przez Państwa produkty?

Współpracujemy z doświadczonymi i cenionymi producentami z kraju oraz zagranicy, wśród których znalazły się takie fabryki jak Agnella, Lano, Dywilan czy Osta. Produkty, które znalazły się w asortymencie naszego sklepu, wykonane zostały z dobrych gatunkowo oraz zapewniających komfort użytkowania materiałów. Posiadamy ekskluzywne wyroby wykonane z naturalnej wełny nowozelandzkiej oraz bardzo estetyczne produkty z przędzy utkanej z włókien syntetycznych. Przeglądając przygotowany przez nas katalog znajdziesz dywany z wspomnianej już wełny oraz poliamidu, wiskozy, akrylu, poliestru czy też polipropylenu. Mamy nadzieję, że dzięki takiej różnorodności pod względem składu, łatwiej będzie Ci znaleźć produkt o pożądanych parametrach użytkowych oraz walorach dekoracyjnych.

 

Czy widoczne na zdjęciach kolory produktów wyglądają podobnie w rzeczywistości?

Staramy się aby umieszczone na naszej stronie internetowej zdjęcia w sposób jak najbardziej rzetelny oddawały faktyczny wygląd produktów z naszego asortymentu. Większość zdjęć znajdujących się na naszej stronie pochodzi od ich producentów, są to więc fotografie profesjonalne, oddające prawdziwy odcień konkretnych produktów. Niemniej należy pamiętać, że każdy ekran komputera może nieco inaczej przedstawiać barwy pod względem ich intensywności i odcienia. Jeżeli istnieje taka możliwość to przed kupnem produktu, zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego.

 

Czy istnieje możliwość obejrzenia dywanu przed dokonaniem zakupu?

Jak najbardziej istnieje taka możliwość. Wszystkich Klientów, którzy chcą zobaczyć na żywo interesujący ich produkt, zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Poznaniu znajdującego się w Galerii Obornickiej. Właśnie stąd wysyłamy zamówione przez Klientów produkty, dlatego na miejscu dostępne są wszystkie dywany, chodniki oraz wykładziny, które znajdują się w asortymencie naszej strony internetowej. Ponadto podczas osobistej wizyty w naszym salonie masz możliwość skorzystania z naszych porad i sugestii.

 

Kiedy należy używać podkładek antypoślizgowych pod dywany?

Podkładki pełnią przede wszystkim rolę amortyzatora, stabilizującego dywan i utrzymującego go w jednym miejscu. Poza właściwościami antypoślizgowymi podkładki posiadają także zastosowanie zabezpieczające dywan przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak na przykład zgniecenia lub kontakt z ostrymi przedmiotami. Ze względu na wymienione cechy, podkładki są bardzo przydatne w szczególności, gdy mamy do czynienia z bardzo cienkimi pokryciami podłogowymi lub niewielkimi chodnikami dywanowymi. Ponadto podkładki mają także właściwości wygłuszające, gdyż doskonale radzą sobie z tłumieniem dźwięków. Polecamy tego typu rozwiązanie jeżeli chcesz przedłużyć żywotność swojego nowo zakupionego dywanu oraz zapewnić sobie komfort jego użytkowania.

 

Jakiej grubości są dywany, wykładziny oraz chodniki znajdujące się w Państwa ofercie?

Dokładamy wszelkich starań do tego, aby nasz asortyment był jak najbardziej różnorodny pod względem wykończenia i cech użytkowych. Klientom proponujemy rozwiązania o różnych parametrach, takich jak waga, skład, gęstość czy właśnie wysokość runa. W przypadku dywanów wełnianych i syntetycznych, a także chodników najczęściej występująca wysokość runa wynosi około 10 mm. Wykładziny dywanowe dzięki wykonaniu w technologii igłowej cechują się raczej krótkim runem, którego wysokość to około 7 mm. Z kolei niezwykle miękkie wyroby Shaggy posiadają grubość, która w zależności od poszczególnych modeli może się wahać pomiędzy 10 mm a nawet 70 mm. Oczywiście grubość runa uzależniona jest nie tylko od przeznaczenia wnętrza, któremu dedykowany jest dany dywan, ale także od rodzaju materiałów, z których został utkany bądź specyfikacji produkcyjnej danej fabryki.

 

Dlaczego na nowo kupionym produkcie znajdują się fałdy lub zagniecenia?

Niektóre rodzaje nowych dywanów posiadają zagniecenia bądź fałdy, które mogą prezentować się mało estetycznie. Jest to jednak naturalna cecha, którą nie należy się zbytnio przejmować. Z reguły po kilku dniach standardowego użytkowania, dywan zaczyna się rozprostowywać i dopasowywać do rodzaju podłoża. Aby przyspieszyć ten proces wystarczy umieścić na brzegach wykładziny lub chodnika ciężkie przedmioty, takie jak na przykład książki, które wygładzą jego powierzchnię.

 

W jaki sposób wytwarzane są oferowane przez Państwa wyroby?

Znaczna część produktów znajdujących się w przygotowanym przez nas asortymencie powstaje przy pomocy tkania maszynowego, na nowoczesnych krosnach typu Wilton. Wykorzystywanie takiej techniki przekłada się na szeroki wybór produktów – zarówno pod względem wymiarów, wzorów, kolorystyki czy materiału, z którego są stworzone. Posiadamy także wyroby tkane w sposób ręczny, uchodzące za produkt luksusowy ze względu na długi proces produkcji.

 

W jaki sposób należy pielęgnować dywan, chodnik oraz wykładzinę?

Sposób pielęgnacji jest uzależniony od tego, z jakim produktem mamy do czynienia, gdyż materiały takie jak wełna, poliester czy wiskoza wymagają zastosowania odmiennych procesów czyszczenia. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby dbać o czystość i estetyczny wygląd dywanu w sposób regularny, gdyż tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się naszą dekoracją podłogową przez długi czas. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy też piasek mogą przyczynić się do ścierania włókien, a co za tym idzie do jego stopniowego niszczenia. Podstawą pielęgnacji powinno być przede wszystkim regularne odkurzanie, a także usuwanie różnego rodzaju plam zaraz po ich powstaniu. Należy pamiętać, aby w trakcie usuwania zanieczyszczeń nie dopuścić do przemoczenia materiału, a podczas suszenia produktu przetrzymywać go w pozycji pionowej.

 

Czy dywan należy prać regularnie?

Odpowiednie zadbanie o czystość dywanu przekłada się na jego walory wizualne, a także użytkowe. Jeżeli chcesz aby zakupiony produkt służył Ci jak najdłużej nie wystarczy jedynie go odkurzać. Pewne rodzaje zabrudzeń wnikają w strukturę materiału i jedynie czyszczenie przy pomocy prania jest w stanie je usunąć. Zaleca się aby pranie wykonywać co najmniej dwa razy w roku lub dostosowywać jego częstotliwość do stopnia zabrudzenia.

 

Jak poradzić sobie z plamami na dywanach, wykładzinach i chodnikach?

Przede wszystkim należy zabrać się za ich usuwanie w miarę możliwości jak najszybciej po pojawieniu się zabrudzenia. Na samym początku należy dokładnie odkurzyć dywan, chodnik lub wykładzinę, aby przygotować je do właściwego etapu usuwania plamy. Przed zastosowaniem odplamiacza zapoznaj się z informacjami znajdującymi się na metce, w celu wykluczenia jakichkolwiek przeciwwskazań, mogących przyczynić się do zniszczenia jego powierzchni. Większość produktów znajdujących się w naszej ofercie może być czyszczonych na mokro, natomiast należy pamiętać o tym, aby nie doprowadzić do przemoczenia włókien. Z reguły proces usuwania plam wygląda tak samo w przypadku dywanów jak i wykładzin czy chodników dywanowych. Jedyną rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę jest skład produktu, gdyż naturalna wełna może wymagać zastosowania innych środków czyszczących niż na przykład włókna sztuczne. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się w zakładce „Zasady pielęgnacji dywanów”.

 

Czy istnieje możliwość zwrotu zakupionego produktu?

Zdarza się, że produkt który zamówiliśmy w sklepie internetowym nie spełnia naszych oczekiwań lub po prostu nie do końca pasuje do wystroju danego pomieszczenia. Nasi Klienci mają prawo do zwrotu kupionego dywanu w ciągu 14 dni bez konieczności podawania przyczyny. Należy pamiętać, aby do odsyłanej paczki dołączyć paragon lub fakturę, gdyż są one dowodem na to, kiedy nabyłeś dany produkt oraz czy jego zakup miał miejsce w naszym sklepie. Natomiast nie przyjmujemy zwrotu wykładzin oraz chodników.

 

Czy kupując produkt w Państwa sklepie otrzymuję na niego gwarancję?

Oczywiście. Chcemy aby nasi Klienci byli jak najbardziej zadowoleni ze współpracy z naszą firmą, dlatego każdy dywan, wykładzina czy chodnik znajdujące się w naszym asortymencie, zostały objęte dwuletnią gwarancją producenta.

 

Co oznaczają piktogramy znajdujące się na metce zakupionego przeze mnie produktu?

Informacje umieszczone na metce produktu są niezwykle ważne, gdyż dostarczają wiedzy na temat cech produktu, a także jego składu oraz zalecanych metod użytkowania i konserwacji. Zachęcamy do tego, aby przed rozpoczęciem użytkowania produktu dokładnie zapoznać się z poszczególnymi oznaczeniami , umieszczonymi przez producenta na metce. Z reguły piktogramy posiadają wystandaryzowane znaczenia i te same symbole można spotkać niezależnie od fabryki, z której dywan został utkany. Opis najczęściej spotykanych piktogramów znajdziesz w zakładce „Symbolika metek”.

 

Czy produkty, które posiadają Państwo w swoim asortymencie mogą wywoływać reakcje alergiczne?

Chcemy, aby nasi Klienci odczuwali komfort związany z użytkowaniem sprzedawanych przez nas produktów, dlatego współpracujemy z fabrykami, których wyroby posiadają krajowe oraz międzynarodowe certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Produkty, które znajdują się w asortymencie naszego sklepu internetowego nie powinny wywoływać żadnych reakcji alergicznych. Jednak w przypadku wybierania produktu dla alergika, zaleca się zrezygnowanie z dywanów wykonanych z naturalnej wełny, a także takich posiadających długie włosie. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem są modele z włókien sztucznych o właściwościach antystatycznych, które cechują się odpornością na rozwój roztoczy i innych alergenów. Nie bez znaczenia jest także kwestia częstego odkurzania i utrzymywania produktu w czystości.